Skip to content

Feng shui tipy pro zařizování interiérů


1. Při návrhu fengh shui interiérů nebo exteriérů musíte mít na mysli v první řadě samotné lidi, kteří v daném prostoru budou pobývat. Komfort pro lidi je prioritou číslo jedna a na to musíme myslet na prvním místě.

2. Při rozmístnění nábytku a dalších prvků v místnosti používejte baqua mapu a oblasti, které mapa indikuje.

3. Dbejte na používání základních feng shui elementů. Design interiéru používá různý nábytek a objekty, které by měli být z různých elementů. Tyto elemtny by měly být v harmonickém množství a v souladu s baqua mapou.

4. Vybírejte barvy podle toho co symbolizují a representují. Různé barvy reprezentují různé elementy a mají různou symboliku.

5. Vyhýbejte se tmavým místům. Dobrý feng shui design nepovoluje tmavá místa, protože ty nedovolují správné proudění energie chi.

6. Vybírejte pečlivě tvary, objekty a nábytek, různé tvary poskytují různé pocity a také ovlivňují rovnováhu různými směry.

7. Pohovky a židle by měly vždy být umístěny tak, aby ti kdo na nich sedí snadno viděli na dveře a kdo jimi vchází.

8. Podle feng shui pravidel by postele neměly být přímo přes dveře a idálně by měly být alespoň z jedné strany chráněné zdí.

9. Zrcadla by měla být umístěna strategicky, v závislosti na množství požadovaného světa a také podle toho jaké objekty jimi chcete zrcadlit.

10. Správný feng shui design by měl umožnit lidem se cítit pohodlně a uvolněně i bez toho, že by si všimli, že se o to někdo snažil. Mělo by být přirozené poskytovat komfort těm, kdo ho obývá.