Skip to content

Feng shui nábytek a vhodné umístění

Při zařizování bytu, domu nebo jakéhokoliv jiného prostoru bychom měli mít na paměti zejména vliv jednotlivých kusů nábytku na pohodlí a celkový pocit lidí, kteří budou prostor obývat. Rozmístění nábytku v domě, bytu nebo v jakémkoliv jiném prostoru přímo ovlivňuje proudění energie chi a v případě nesprávného rozmístění nábytku v prostoru může dojít k narušení proudění energie chi a právě proto se doporučuje projít si základní pravidla feng shui a řídit se jimi při zařizování prostoru nábytkem či dekoracemi. Není to nikterak složité a daná pravidla jsou v podstatě jednoduchá.

1) Zařizovaný prostor by měl být vzdušný. Toto je jedno ze základních pravidel feng shui při zařizování nábytkem, nábytek by neměl blokovat proudění energie a proto se nedoporučuje přeplnit prostor přílišným množstvím křesel, stolů a nábytku, který blokuje prostor.

2) Na dveře by mělo být vidět. Zajistěte, aby ze všech míst v prostoru jako jsou křesla, židle a stoly, pohovky umožňovali přímý pohled na dveře.

3) Nábytek neumisťujte přímo na podlahu. Aby mohla energie plynout, je důležité, aby mezi nábytkem a podlahou bylo alespoň několik centimetrů prostoru.

4) Jednotlivé kusy nábytku nesmí být příliš blízko sebe. Aby mohla energie proudit, je důležité, aby mezi jednotlivými kusy nábytku existoval alespoň malý prostor, ideálně mezi 80-100cm. Toto rovněž umožňuje jednoduše a volně se pohybovat kolem nábytku.

5) Obrazy umisťujte ve výšce očí. Podle feng shui doporučení je ideální, pokud jsou obrazy umístěné ve výšce očí. Kromě toho se doporučuje pokud je to možné umístit obrazy nad nějaký jiný kus nábytku, aby se udržela rovnováha v prostoru, obzváště pokud josu velmi velké, ale také z estetických důvodů.

6) Udržujte harmonii. Při zařizování prostoru nábytkem bystě měli brát v úvahu také elementy, ze kterých je nábytek vyrobený a co tyto elementy reprezentují a symbolizují. Měli byste si rozmyslet jak ten který element ovlivní výsledný dojem z prostoru a zároveň proudění energie Chi a podle toho jednotlivé kusy nábytku vybalancovat jinými.

Další feng shui články: