Skip to content

Feng shui ložnice

Ložnice je vždy velmi důležité místo ve vašem bytě ze zřejmých důvodů a doporučuje se dbát na správné feng shui ložnice. Vaše postel a vaše ložnice by správným feng shui měly podpořit vaši osobní energii. Podle feng shui by postel v ložnici měla také podporovat energii lásky a uzdravení. Je to velká zodpovědnost a hodně to ovlivňuje vaši osobní energii. Feng shui ložnice by tedy měla být uspořádána tak, aby poskytovala spoustu relaxační a smyslné energie kolem postele a vy si pak perfektně odpočinete.

Postel neumisťujte být blízko dveří

Podle Feng shui by se postel v ložnici neměla umisťovat blízko dveří. Postel umístěná u dveří se považuje za špatné řešení, protože dveřmi přichází do místnosti velmi silný proud aktivní energie a to může působit velmi nepříjemně a rušivě. V posteli si chcete zejména odpočinout a nechcete přijímat aktivní energii, spíše naopak. Postel nesmí být ani v jedné rovině s dveřmi a je jedno jeslti jde o dveře vstupn nebo dveře na balkon či terasu.

Postel by měla být přístupná z obou stran

Postel přístupná pouze z jedné strany omezuje proudění pozitivní energie do postele. Ačkoliv se vám může takto postel jevit pohodlně, tak vaše tělo si neustále bude podvědomě hledat jiné možnosti jak načerpat energii a vy se dobře nevyspíte. Feng shui dále upozorňuje, že takto umístěná postel může zabraňovat partnerům ve vzájemné komunikaci.

Dodržujte rovnováhu

Prostor kolem postele by měl být v rovnováze, doporučuje se tedy například noční stolky umístit tak, aby byly rovnoměrně z obou stran postele.

Postel by neměla být pod šikmým stropem

Postel pod šikmým stropem bývá hlavně v podkroví domů či mezonetových bytů a nástaveb. Pod šikmým stropem je ale velmi omezená možnost přijímat energii a vaše tělo je pod neustálým tlakem. Noc je jediná doba, kdy vaše tělo může hluboce regenerovat samo o sobě a spaní pod šikmým stropem v tomto vůbec nepomáhá, může to dokonce negativně ovlivňovat vaše zdraví. Spaní pod šikmým stropem může přispět k emoční nestabilitě a nízké energii.

Postel by neměla být pod oknem

Čelo postele by mělo být vždy umístěno tak, aby za sebou mělo pevnou zeď. Jestliže budete spát pod oknem, tak vaše osobní energie bude časem slábnout, protože okno vám neposkytuje ani podporu ani ochranu.

Feng shui ložnice by neměla mít ostré úhly

Ať už z nočních stolků nebo z jiných kusů nábytku by na vás neměly mířit ostré úhly, tzv. jedovaté šípy. Dávejte si pozor, aby na vás nemířili ostré rohy nábytku nebo zdí. Všechnu tuto negativní energii byste měli minimalizovat nebo neutralizovat.

Feng shui ložnice by něměla mít stropní ventilátory nebo lustry nad postelí

Podle feng shui by nad postelí by nemělo viset nic těžkého, žádný lustr, žádný ventilátor, ruší to proudění energie. Nezavěšujte nad postel ani žádné zvonkohry nebo zvonky, feng shui tím vyloženě trpí.

Zrcadlo naproti posteli není dobrý nápad

Zrcadlo umístěné proti posteli je velký prohřešek proti feng shui, v takové ložnici se nebudete cítit dobře. Ať už je zrcadlo na zrcadlové skříni, na nábytku nebo prostě jen visící na zdi, neumisťujte zrcadlo tak, aby odráželo vaši postel.

Vyhýbejte se elektrickým přístrojům v ložnici

Další zajímavým doporučením pro feng shui ložnici je umísťovat postele daleko od zdí, kde jsou elektrické přístroje jako jsou počítač, televize, ale i od zdí kde podobné zařízení jako je např. lednice je na druhé straně zdi. Samozřejmě pokud to jde, tak je nejlepší v ložnici nemít žádné elektrické zařízení. Samozřejmě i zde platí, že nic se nebere doslova a důležité je, aby ste se vy cítili dobře, ale pokud to jde, tak se doporučuje negativní vlivy eliminovat jak jen to je možné.

Další feng shui články: